Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Forum Ekonomiczne Karpacz 2021

Forum Ekonomiczne 2020: Europa po pandemii COVID-19

Berdychowski Forum EkonomiczneJak Europa po pandemii.

Forum Ekonomiczne to od prawie 30 lat miejsce spotkań i merytorycznych dyskusji. Ostatnie miesiące pokazały, że nawet najbardziej zaawansowane narzędzia komunikacji zdalnej nie zastąpią bezpośrednich relacji interpersonalnych. Dlatego obrady zaplanowano w tradycyjnej formule, a tylko ich część, najważniejsze elementy konferencji, zostaną przeniesione do internetu.

Główną osią dyskusji Forum są najważniejsze wyzwania o charakterze politycznym, społecznym i gospodarczym, jakie stoją przed Europą Środkowo-Wschodnią.

– Tematem przewodnim będzie to, jak po pandemii Europa będzie budować na nowo swoją tożsamość, solidarność, wolność. To są fundamentalne pytania, zwłaszcza, że będą zadawane prawie dokładnie 40 lat po powstaniu Solidarności. Dziś najbardziej poszkodowani przez pandemię najgłośniej domagają się solidarności . I to jest czas gdy przesłanie naszej Solidarności powinno być przypomniane przez Polskę. Jak my tego nie zrobimy to kto zrobi za nas – przekonuje Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego

Kolejnym tematem związanym z pandemią jest przewartościowanie pojęć, które wcześniej traktowano jak dogmaty. – Symbolem tego jest stwierdzenie kanclerz Angeli Merkel, która powiedziała, że jeżeli w obecnej sytuacji pojawią się próby przejęcia ważnych niemieckich firm to jej rząd zaangażuje się finansowo by do tego nie dopuścić. Ta zapowiedź to jest najlepszy symbol przemian jakie przyniosła pandemii – kontynuuje Zygmunt Berdychowski.

Forum Ekonomiczne to od lat miejsce, w którym opiniami dzielą się czołowi przedstawiciele świata polityki i biznesu. Tak będzie i tym razem. Wśród polityków i przedstawicieli rządu zaproszenia do Karpacza przyjęło troje wicepremierów i 13 ministrów z Polski, Ukrainy i Słowacji, parlamentarzyści, najważniejsi przedstawiciele partii politycznych. Nie zabraknie także prezesów największych firm i spółek skarbu państwa.

forum ekonomiczne małopolska

Małopolska – Partner Forum Ekonomicznego

W ciągu trzech dni obrad zaplanowano sześć sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty oraz prezentacje narodowe i regionalne. Podobnie jak w poprzednich latach zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku, Nowa Kultura Nowej Europy oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku w konferencji może wziąć udział około 1700 gości z Polski i zagranicy.

Od lat głównym partnerem Forum Ekonomicznego jest Województwo Małopolskie.

W połowie sierpnia organizatorzy zdecydowali o zmianie lokalizacji kongresu. Forum Ekonomicznego 2020 odbędzie się w nowym miejscu, ale w zaplanowanym wcześniej terminie. Organizatorzy przenieśli spotkanie do Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Zapraszają tam w dniach od 8 do 10 września 2020 r.