Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Forum Ekonomiczne Karpacz 2021

Forum Ekonomiczne Karpacz: Województwo Dolnośląskie wykorzystuje szanse

Dolnośląskie Innovation RocketDolnośląskie Innovation Rocket

Forum Ekonomiczne w Karpaczu promuje i wspiera lokalny biznes. To właśnie podczas Forum zaprezentują się firmy, które zwyciężyły konkurs Dolnośląskie Innovation Rocket w ramach Economic Accelerator, programu, którego celem jest rozwój oraz internacjonalizacja małych i średnich firm.

Inteligentne specjalizacje regionu

Program wspiera cztery branże istotne dla regionu w oparciu o wielkość firm i ich wpływ na lokalną społeczność:

  • IT, innowacje, software
  • Przemysł 4.0 – automatyka, robotyka
  • Turystyka, traveltech
  • Przemysł spożywczy – winiarski
Dolnośląskie Innovation Rocket

Dolnośląskie Innovation Rocket

Dolnośląskie Innovation Rocket

Zwycięskie firmy, a jest 36 otrzymają tytuł Uczestnika projektu Dolnośląskie Innovation Rocket. Nagroda umożliwi uczestnikom udział w spotkaniach biznesowych z inwestorami nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Dla zwycięskich firm powstanie specjalna strefa na Forum Ekonomicznym, na których będą one mogły zaprezentować swoje produkty i usługi. Dla laureatów konkursu przewidziane jest również uczestnictwo w najbardziej znanych na świecie targach innowacyjności w Las Vegas, Palo Alto, Honk Kongu, Toronto, Taipei, Lugano, Londynie, Montepellier, Veronie, Bordeaux i przygranicznym Berlinie

Ambitny Dolny Śląsk

– Dolny Śląsk od lat mocno pracuje na swoją opinię regionu nowoczesnego, otwartego i śmiało stawiającego czoła wyzwaniom. Organizacja takiego wydarzenia jak Forum Ekonomiczne sprawia, że nie tylko geograficznie, ale także politycznie i gospodarczo stajemy się sercem Europy. To nasz ogromny sukces i z pewnością postaramy się wykorzystać potencjał jaki niesie ze sobą to wydarzenie. – mówi Cezary Przybylskimarszałek województwa Dolnośląskiego. – W czasie Forum chcemy pokazywać nie tylko walory turystyczne naszego regionu. Jesteśmy niezwykle atrakcyjni inwestycyjnie, mamy dobrze rozwiniętą sieć dróg i szlaków kolejowych, a co najważniejsze dysponujemy specjalistami potrafiącymi sprawnie obsłużyć potencjalnych inwestorów. To nie przypadek, że swoją działalność ulokowały tu tacy potentaci jak Amazon, Google, Nokia, LG czy Mercedes. Oferujemy atrakcyjne warunki prowadzenia biznesu, a jako region wielokulturowy jesteśmy otwarci i niezwykle cenimy sobie kontakty i nawiązywanie wszelkich relacji. – dodaje marszałek Cezary Przyblski.