Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Forum Ekonomiczne Karpacz 2021

Polityka Senioralna: Forum Ekonomiczne Karpacz

forum karpacz 2020Forum Ekonomiczne to wydarzenie o randze międzynarodowej.

Forum Ekonomiczne w Krynicy, odbędzie się w tym roku w Karpaczu od 8 do 10 września. Organizatorzy Forum Ekonomicznego w Karpaczu – Fundacja Instytut Studiów Wschodnich podkreślają, że decyzja o przeniesieniu była jedną z najtrudniejszych jaką należało podjąć. Decyzja została podjęta w poczuciu odpowiedzialności za Gości Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Forum Ekonomiczne w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu

Krynica Zdrój nazywana jest polskim Davos, to w tym miejscu odbywało się Forum Ekonomiczne 29 razy. Wprowadzenie rygoru sanitarnego, obostrzenia w ponad 20 powiatach i 6 województwach, w tym na terenie powiatu nowosądeckiego w którym mieści się Krynica Zdrój, spowodowały, że utrzymanie wysokich standardów sanitarno-epidemiologicznych byłoby bardzo trudne. Bezpieczeństwo Gości Forum Ekonomicznego jest najważniejsze. Wśród Gości jak co roku będą głowy państw i szefowie rządów. Dlatego w 2020 roku Forum Ekonomiczne odbędzie się w Karpaczu, co pozwoli na zapewnienie należytego bezpieczeństwa podczas Forum Ekonomicznego.

– Przeniesienie Forum Ekonomicznego do Karpacza z Krynicy ze względów bezpieczeństwa uważam za słuszną decyzję. Wierzę, że organizatorzy poradzą sobie logistycznie i Forum Ekonomiczne odbędzie się na światowym poziomie, podobnie jak do tej pory. Prezes Jerzy Bochyński oraz Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski są gwarancją bezpieczeństwa tego niezwykle ważnego wydarzenia dla ludzi biznesu i polityki w Polsce. – mówi Remigiusz Zagórski, redaktor naczelny serwisu informacyjnego 60+ Polityka Senioralna.

Oczekiwanie na zmianę statusu i przygotowanie infrastruktury pod organizację Forum na ostatnią chwilę byłoby nieodpowiedzialne. Przeniesienie wydarzenia do Karpacza do Hotelu Gołębiewski nie jest przypadkowe. Po pierwsze Karpacz usytuowany jest w strefie zielonej, bez COVID 19. Po drugie Instytut Wschodni współpracował z Hotelem Gołębiewski przy organizacji innych kongresów. Jest to gwarancja sprawdzonego partnera

Forum Ekonomiczne jest największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Największą zaletą Forum Ekonomicznego jest możliwość bezpośrednich spotkań. To miejsce, w którym w tym samym czasie można spotkać najważniejsze osoby ze świata biznesu i polityki. Dlatego też Forum Ekonomiczne odbędzie się w tradycyjnej formule, a tylko niewielka część spotkań odbędzie się online.